Categorii

Alege ce ţi se potriveşte

Categorii MOTO

Categorii AUTO

Documente

Acte necesare pentru înscriere

Începe

Înscrie-te online şi beneficiezi de reducere la plata integrală

Întrebări frecvente

Pasiunile nu au vârstă ☺! Școala ASF vine în întâmpinarea elevilor cu motociclete pregătite pentru mersul pe 2 roți indiferent de înălțimea dumneavoastră.

Da, mersul pe bicicletă și mersul pe motor sunt extrem de similare. Ambele sunt despre echilibru și atenție. Însă, dacă nu știți mersul pe bicicletă, îl învățăm împreună ☺

Da, putem oferi un instructor personal cu care veți stabili un program flexibil.

Examenul începe cu proba de poligon urmată de proba în trafic cu instructorul ca pasager pe un traseu indicat de polițistul examinator. Acesta se va deplasa cu un autoturism în spatele motocicletei.

Pentru ambele categorii, A și B, durata poate fi cuprinsă între 15 minute și 30 de minute.

Întotdeauna motocicleta este aceeași. Este un plus atunci când luăm în discuție confortul psihic al elevului.

Faptul sunteți deja participant la trafic este din start un avantaj. Legislația este destul de similară iar regulile de circulație diferă pe fragmente mici.

Școala ASF este suport pentru îmbunătățirea cunoștințelor atât teoretic cât și practic. Vă ajutăm perfecționati și ieșiti cu toată încrederea în trafic.

Da, transferul este posibil în orice moment. Recuperarea contravalorii orelor neefectuate se poate realiza indiferent de stadiul în care aflați cu pregătirea.

Testimoniale

Recenzii reale de la cursanţii noştri reali

-50 Lei

Înscrie-te online și beneficiezi de 50 lei reducere la plata integrală