Categoria B Extins

Ce înseamnă Categoria B Extins?

Categoria B Extins vă permite să conduceți un vehicul din categoria B plus o remorcă cu masa maximă autorizată mai mare de 750 kg, dar ansamblul să nu depaseaca 4250 kg. Adică masa maximă autorizată a vehiculului plus masa maximă autorizată a remorcii să fie mai mică de 4250 kg. Atenție: trebuie să țineți cont când atașați o remorcă, masa maximă autorizată a remorcii să se încadreze în masa maximă remorcabilă a vehiculului!!! Aici apar multe confuzii! De exemplu, nu poți atașă la un Logan o remorcă cu masa maximă autorizată de 2500 kg. Citiți cu atenție în cartea mașinii specificațiile date de constructor!

FĂRĂ EXAMEN, FĂRĂ ANALIZE, FĂRĂ DOSAR.

Ce vei conduce la curs?

Categorii - Categoria B Extins - Şcoala de şoferi ASF

Detalii curs

Pentru categoria B extins aveți nevoie la înscriere doar de CI și permis auto categoria B. Școlarizarea constă în 7 ore de pregătire practică după care vi se eliberează o adeverință în baza căreia serviciul permise va trece codul 96 pe permis.

Obligaţiile cursantului

Condiţii pentru înscriere

1.300 Lei

Discount

Începe cursul

Fă-ne o vizită sau contactează-ne!

Începe

Înscrie-te online şi beneficiezi de reducere la plata integrală

-50 Lei

Înscrie-te online și beneficiezi de 50 lei reducere la plata integrală